Temel İlkyardım Eğitimleri


Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım eğitimleri ve ilk yardım eğitim sertifikası YÖNTEM AKADEMİ İlk Yardım Eğitim Merkezi başarı güvencesi ile hayat kurtarıyor. Tüm işyerleri için yasa gereği zorunlu hale getirilmiş olan, ilk yardım eğitim sertifikasına sahip personel bulundurma yükümlülüğü tehlike sınıflarına göre en az aşağıdaki oranlarda belirlenmiştir. Çok tehlikeli sınıfına dahil iş yerlerinde...

0 yorum

0,00₺

Eğitimi Satın Al

Eğitim Detayları


Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım eğitimleri ve ilk yardım eğitim sertifikası YÖNTEM AKADEMİ İlk Yardım Eğitim Merkezi başarı güvencesi ile hayat kurtarıyor.

Tüm işyerleri için yasa gereği zorunlu hale getirilmiş olan, ilk yardım eğitim sertifikasına sahip personel bulundurma yükümlülüğü tehlike sınıflarına göre en az aşağıdaki oranlarda belirlenmiştir.

Çok tehlikeli sınıfına dahil iş yerlerinde her 10 kişide en az 1 kişi.

Tehlikeli sınıfına dahil iş yerlerinde 15 kişide en az 1 kişi.

Az tehlikeli sınıfına dahil iş yerlerinde ise 20 kişide en az 1 kişi.

Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım eğitim sertifikasına sahip olmak zorundadır.

Toplamda 16 saatlik sınıf/teorik ve uygulama eğitim aşamalarından oluşan eğitim programları, Sağlık Bakanlığı onaylı ve konusunda yetkin Yöntem Akademi eğitim kadroları tarafından uygulanmaktadır.

%90’ ın üzerinde başarı oranına sahip ilk yardım eğitim programları, işveren ve/veya katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda Yöntem Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi veya uygun görülen ve mevzuata uygun farklı bir lokasyonda ( örneğin işyeri ) uygulanabilmektedir.

Neden İlk Yardım Sertifikası Alınmalı?

29.07.2015 tarih, 29429 sayılı resmi gazete’de yayınlanmış olan İlk Yardım Yönetmeliği gereği tüm işyerleri, yönetmelikte belirtilen oranlarda ilk yardım sertifikasına sahip personel çalıştırmakla yükümüdür.

İş yerlerinde meydana gelebilecek sağlık sorunlarında, ilk müdahale hayat kurtarıcı rol oynamaktadır. Ölüm ve kalıcı sakatlık riski, konusunda uzman ve yeter sayıda ilk yardım sertifikası sahibi personel sayesinde ilk müdahale ile önemli ölçüde azaltılabilmektedir.

İlk yardım eğitimi ve ilk yardım sertifikası, yalnızca işyerlerinde değil, ev içerisi dahil hayatın her alanında ihtiyaç duyabileceğimiz ve hayat kurtarıcı bir yardımcıdır.

Doğru ilk yardım eğitimi almış ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olan kişiler, hem evde yaşanabilecek sağlık sorunlarında, hem işyerinde yaşanabilecek sağlık sorularında, hem de diğer alanlarda ihtiyacı olan kimselere ilk sağlık müdahalesinde bulunarak, aile bireyleri, yakınları, iş arkadaşları ve çevresindekiler için hayat kurtarıcı olabilirler.

İşinizi Şansa Bırakmamak İçin İlk Yardım Eğitimini Yöntem Akademi’den Alın!

Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan katılımcılar, ilk yardım sertifikalarını almaya hak kazanmış olurlar. Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olabilmenin ön koşulu;

- Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve yetkisi aktif olarak devam etmekte olan bir ilk yardım eğitim kurumundan eğitim almış olmak.

  • İçerik ve eğitici yetkinlikleri noktasında nitelikli bir ilk yardım eğitim merkezinden eğitim almış olmak.
  • Mevzuata uygun koşullarda eğitim organize eden ve uygulayan yasal ilk yardım eğitim merkezlerinden eğitim almak. ( Eğitim esnası ve/veya sonrasında Sağlık Bakanlığı yetkililerince yapılan denetimler neticesinde, eğitim uygulaması mevzuata uygun gerçekleştirilmedi ise eğitim, sınav hatta sertifika iptal edilecektir. )

Temel İlkyardım Yenileme Eğitimleri

Temel İlkyardım Eğitimi alarak sınavda başarılı olup İlkyardımcı sertfikası ve ilkyardımcı kimlik kartı alanlar, eğitimi aldıkları tarihten üç yıl sonra yenileme eğitimi alarak sertifika ve kimliklerinin süresi üç yıl daha uzatabilirler. Yenileme eğitimi almyanlar ve eğitim tarihleri üzerinden üç yıldan fazla süre geçen ilkyardımcıların sertifika ve kimlikleri geçersiz sayılır. İlkyardım Yenileme eğitimlerinde bir günlük (8 saat) hatırlatma ve uygulama eğitimleri düzenlenir. Katılımcıların eğitime katılmaları zorunlu ve yeterlidir. Katılımcıların İlkyardımcı Sertfikası ve Kimlikleri Sağlık Bakanlığı'nca onaylanarak yenilenir. 

Yöntem Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi; eğitimin niteliği, eğitimin mevzuatlara uygunluğu ve sınav başarı oranınızı güvenceye alır.

Eğitim Talep Formu için Tıklayınız.

Tüm yorumlar gösteriliyor.
Ürün için henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum eklemek için lütfen giriş yapınız.